Side-Power keulapotkuri SE80/185T-IP, kipinäsuojattu, Ø185mm
Price:
Side-Power keulapotkuri SE60/185S2-IP, kipinäsuojattu Ø185mm
Side-Power keulapotkuri SE100/185T-IP, kipinäsuojattu, Ø185mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/489740/image_1920?unique=d3c99ec
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)550
Minimum battery CCA (SAE)1045
Minimum battery CCA (EN)940
Current drawValue
Standard current draw530A
Ignition Protection ratingValue
Ignition Protection ratingISO 8846
DimensionsValue
(H) Height406mm / 15.98in
(L) Length327mm / 12.87in
(W) Width262mm / 10.31in
(ID) Internal Diameter185mm / 7.28in
(WD min.) Minimum Water Depth185mm / 7.28in
(TL min.) Minimum Tunnel Length179mm / 7.05in
(TL) Recommended Tunnel Length216mm / 8.50in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness6mm / 0.24in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness8mm / 0.31in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 400
Thrust ratingsValue
Thrust at 12V96kg / 212lbs
Thrust at 10.5V80kg / 176lbs
Ei myynnissä
1 people are viewing this right now
  • Tuotemerkki
  • Jännite
  • Tunnelin halkaisija
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Jännite 12V or 24V
Tuotemerkki Sleipner
Tunnelin halkaisija 185 mm