Side-Power keulapotkuri SE60/185S2-IP, kipinäsuojattu Ø185mm
Price:
Side-Power keulapotkuri SE50/140S-IP kipinäsuojattu, Ø140mm
Side-Power keulapotkuri SE80/185T-IP, kipinäsuojattu, Ø185mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/489739/image_1920?unique=e2561e2
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)175
Minimum battery CCA (SAE)332
Minimum battery CCA (EN)280
Current drawValue
Standard current draw170A
Ignition Protection ratingValue
Ignition Protection ratingISO 8846
DimensionsValue
(H) Height321mm / 12.64in
(L) Length272mm / 10.71in
(W) Width232mm / 9.13in
(ID) Internal Diameter185mm / 7.28in
(WD min.) Minimum Water Depth185mm / 7.28in
(TL min.) Minimum Tunnel Length128mm / 5.04in
(TL) Recommended Tunnel Length165mm / 6.5in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness4mm / 0.16in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness6mm / 0.24in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 325
MotorValue
Voltage electric motor12V DC
Power Output2.4kW / 3.2hp
Thrust ratingsValue
Thrust at 12V73kg / 161lbs
Thrust at 10.5V60kg / 132lbs
Ei myynnissä
4 people are viewing this right now
  • Tuotemerkki
  • Jännite
  • Tunnelin halkaisija
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Jännite 12V or 24V
Tuotemerkki Sleipner
Tunnelin halkaisija 185 mm