Side-Power keulapotkuri SE50/140S-IP kipinäsuojattu, Ø140mm
Price:
Side-Power SE150/215T keulapotkuri 24V, Ø215mm
Side-Power keulapotkuri SE60/185S2-IP, kipinäsuojattu Ø185mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/489738/image_1920?unique=1496c8c
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)350
Minimum battery CCA (SAE)665
Minimum battery CCA (EN)600
Current drawValue
Standard current draw370A
Ignition Protection ratingValue
Ignition Protection ratingISO 8846
DimensionsValue
(H) Height323mm / 12.72in
(L) Length272mm / 10.71in
(W) Width232mm / 9.13in
(ID) Internal Diameter140mm / 5.51in
(WD min.) Minimum Water Depth140mm / 5.51in
(TL min.) Minimum Tunnel Length124mm / 4.88in
(TL) Recommended Tunnel Length152mm / 5.98in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness5mm / 0.2in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness7mm / 0.28in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 325
MotorValue
Voltage electric motor12V DC
Power Output2.4kW / 3.2hp
Thrust ratingsValue
Thrust at 12V62kg / 136lbs
Thrust at 10.5V50kg / 110lbs
Ei myynnissä
  • Tuotemerkki
  • Jännite
  • Tunnelin halkaisija
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Jännite 12V or 24V
Tuotemerkki Sleipner
Tunnelin halkaisija 140 mm