Side-Power SE30/125S2 keulapotkuri 12V, Ø125mm
Price:
Harken 60mm Element ploki, hunsvotilla
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/204555/image_1920?unique=1e6bfbb
WeightValue
Net weight9.5kg / 21lbs
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)200
Minimum battery CCA (SAE)380
Minimum battery CCA (EN)330
Current drawValue
Standard current draw245A
DimensionsValue
(H) Height263mm / 10.35in
(L) Length183mm / 7.2in
(W) Width199mm / 7.83in
(ID) Internal Diameter125mm / 4.92in
(WD min.) Minimum Water Depth125mm / 4.92in
(TL min.) Minimum Tunnel Length111mm / 4.37in
(TL) Recommended Tunnel Length136mm / 5.35in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness4mm / 0.16in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness6mm / 0.24in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 150
Ideal vessel integrationValue
Typical vessel classMotor boat, Sail boat
Typical vessel size6-8m / 20-28ft
MotorValue
Voltage electric motor12V DC
Power Output1.5kW / 2hp