Side-Power SE250/300TC keulapotkuri 24V, Ø300mm
Price:
Harken 60mm Element ploki, hunsvotilla
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/204553/image_1920?unique=1e6bfbb
WeightValue
Net weight70kg / 154lbs
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)700
Minimum battery CCA (SAE)1330
Minimum battery CCA (EN)1170
Current drawValue
Standard current draw610-670A
DimensionsValue
(H) Height490mm / 19.29in
(L) Length274mm / 10.79in
(W) Width337mm / 13.27in
(ID) Internal Diameter300mm / 11.81in
(WD min.) Minimum Water Depth300mm / 11.81in
(TL min.) Minimum Tunnel Length273mm / 10.75in
(TL) Recommended Tunnel Length333mm / 13.11in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness10mm / 0.39in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness12mm / 0.47in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 500
MotorValue
Voltage electric motor24V DC
Power Output11.4kW / 15.5hp
Thrust ratingsValue
Thrust at 24V300kg / 661lbs
Thrust at 21V250kg / 551lbs
Ei myynnissä
1 people are viewing this right now
  • Tuotemerkki
  • Jännite
  • Tunnelin halkaisija
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Tuotemerkki Sleipner
Jännite 24V
Tunnelin halkaisija 300 mm