Side-Power SE25/110S keulapotkuri 12V, Ø110mm
Price:
Harken 60mm Element ploki, hunsvotilla
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/204551/image_1920?unique=1e6bfbb
SE25 on kompakti keulapotkuri, jossa on 25-30 kg työntövoimaa, suunniteltu mahtumaan vain Ø110 mm tunnelin. Sopii veneille, joiden pituus on noin 24 jalkaa, riippuen painosta ja tuulen vaikutusalueesta. Saatavilla vain keulainstallaatioon.
PainoArvo
Nettpaino9.5kg / 21lbs
Kylmäkäynnistysvirta (CCA)Arvo
Minimi akku CCA (DIN)200
Minimi akku CCA (SAE)380
Minimi akku CCA (EN)330
VirrantarveArvo
Virrantarve, norm.200A
DimensionsValue
(H) Height252mm / 9.92in
(L) Length183mm / 7.2in
(W) Width198mm / 7.8in
(ID) Internal Diameter110mm / 4.33in
(WD min.) Minimum Water Depth110mm / 4.33in
(TL min.) Minimum Tunnel Length111mm / 4.37in
(TL) Recommended Tunnel Length133mm / 5.24in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness4mm / 0.16in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness6mm / 0.24in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 150
Ideal vessel integrationValue
Typical vessel classMotor boat, Sail boat
Typical vessel size< 7m / < 24ft
MotorValue
Voltage electric motor12V DC
Power Output1.5kW / 2hp
Thrust ratingsValue
Thrust at 12V30kg / 66lbs
Thrust at 10.5V25kg / 55lbs
Ei myynnissä
  • Tuotemerkki
  • Tunnelin halkaisija
  • Jännite
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Tuotemerkki Sleipner
Tunnelin halkaisija 110 mm
Jännite 12V