Side-Power SE20/110S keulapotkuri 12V, Ø110mm
Price:
Harken 60mm Element ploki, hunsvotilla
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/204549/image_1920?unique=1e6bfbb
SE20 on kompakti keulapotkuri, jossa on 20-25 kg työntövoimaa, suunniteltu mahtumaan vain Ø110 mm tunnelin. Sopii veneille, joiden pituus on noin 23 jalkaa, riippuen painosta ja tuulen vaikutusalueesta. Saatavilla vain keulainstallaatioon.
WeightValue
Net weight9.5kg / 21lbs
BatteryValue
Operational voltage12V DC
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)200
Minimum battery CCA (SAE)380
Minimum battery CCA (EN)330
Current drawValue
Standard current draw150A
DimensionsValue
(H) Height209mm / 8.23in
(L) Length183mm / 7.2in
(W) Width200mm / 7.87in
(ID) Internal Diameter110mm / 4.33in
(WD min.) Minimum Water Depth110mm / 4.33in
(TL min.) Minimum Tunnel Length111mm / 4.37in
(TL) Recommended Tunnel Length133mm / 5.24in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness4mm / 0.16in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness6mm / 0.24in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 150
WeightValue
Net weight9.5kg / 21lbs
BatteryValue
Operational voltage12V DC
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)200
Minimum battery CCA (SAE)380
Minimum battery CCA (EN)330
Current drawValue
Standard current draw150A
MotorValue
Voltage electric motor12V DC
Power Output1.5kW / 2hp
Thrust ratingsValue
Thrust at 12V25kg / 55lbs
Thrust at 10.5V20kg / 44lbs
Ei myynnissä
2 people are viewing this right now
  • Tuotemerkki
  • Tunnelin halkaisija
  • Jännite
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Tuotemerkki Sleipner
Tunnelin halkaisija 110 mm
Jännite 12V