Side-Power SE170/250TC keulapotkuri  24V, Ø250mm
Price:
Harken 60mm Element ploki, hunsvotilla
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/204547/image_1920?unique=1e6bfbb
WeightValue
Net weight44kg / 97lbs
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)560
Minimum battery CCA (SAE)1064
Minimum battery CCA (EN)940
Current drawValue
Standard current draw550A
DimensionsValue
(H) Height412mm / 16.22in
(L) Length247mm / 9.72in
(W) Width292mm / 11.5in
(ID) Internal Diameter250mm / 9.84in
(WD min.) Minimum Water Depth250mm / 9.84in
(TL min.) Minimum Tunnel Length272mm / 10.71in
(TL) Recommended Tunnel Length322mm / 12.68in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness7mm / 0.28in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness9mm / 0.35in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 400
MotorValue
Voltage electric motor24V DC
Power Output8.8kW / 11.8hp
Thrust ratingsValue
Thrust at 24V210kg / 462lbs
Thrust at 21V170kg / 374lbs
Ei myynnissä
3 people are viewing this right now
  • Tuotemerkki
  • Jännite
  • Tunnelin halkaisija
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Tuotemerkki Sleipner
Jännite 24V
Tunnelin halkaisija 250 mm