Side-Power SE120/215T keulapotkuri  24V, Ø215mm
Price:
Harken 60mm Element ploki, hunsvotilla
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
Yksöisvarsi 270 - 365 mm
We received your request for quote. We will get back to you as soon as possible.
Failure in product quote request.
https://www.nautikulma.fi/web/image/product.template/204541/image_1920?unique=1e6bfbb
SE120 sopii moderneille veneille, joiden pituus on 42-60 jalkaa ja jotka tarvitsevat maksimaalista tehoa suhteellisen pienessä tunnelin halkaisijassa, joka on 215 mm, ja se tuottaa 120-139 kg työntövoimaa. Se voidaan asentaa keulaan ja perään.
WeightValue
Net weight34kg / 74lbs
Cold Cranking Amps (CCA)Value
Minimum battery CCA (DIN)450
Minimum battery CCA (SAE)855
Minimum battery CCA (EN)760
Current drawValue
Standard current draw420A
DimensionsValue
(H) Height394mm / 15.51in
(L) Length243mm / 9.57in
(W) Width266mm / 10.47in
(ID) Internal Diameter215mm / 8.46in
(WD min.) Minimum Water Depth215mm / 8.46in
(TL min.) Minimum Tunnel Length233mm / 9.17in
(TL) Recommended Tunnel Length276mm / 10.87in
(T min.) Minimum Tunnel Wall Thickness7mm / 0.28in
(T max.) Maximum Tunnel Wall Thickness9mm / 0.35in
Electrical Data MatrixValue
Recommended fuseANL 325
MotorValue
Voltage electric motor24V DC
Power Output6.4kW / 8.55hp
Thrust ratingsValue
Thrust at 24V139kg / 306lbs
Thrust at 21V120kg / 264lbs
Ei myynnissä
1 people are viewing this right now
  • Tuotemerkki
  • Jännite
  • Tunnelin halkaisija
Tätä yhdistelmää ei ole olemassa.
Myyntiehdot
Toimitus: 2-3 arkipäivää (varastossa olevat tuotteet)
Tuotemerkki Sleipner
Jännite 24V
Tunnelin halkaisija 215 mm